TIBET 2013 - the center of the worldZ KRAKOWA NA DACH ŚWIATA

 

No to w drogę!!!

Półtora roku przygotowań (z przerwami na Amerykę, Australię i Afrykę) i odpalamy! Samochodami z Krakowa do Lhasy w Tybecie!

Konwój 12 samochodów terenowych rusza 12 lipca 2013. Przez ponad 6 tygodni my, polscy marzyciele będziemy penetrować bezdroża Azji Środkowej i podnóża Himalajów. Pokonamy ponad 25 tysięcy kilometrów przez Dniepr, Don i Wołgę, wzdłuż Morza Czarnego, Azowskiego, Kaspijskiego, Aralskiego. Przeciśniemy się między Tienszanem, Pamirem i Hindukuszem, pojedziemy wzdłuż Karakorum i Himalajów. Chcemy dotrzeć do bazy pod Mount Everestem. Z Lhasy wrócimy wzdłuż Pustyni Takla Makan, przez góry Kirgizji i stepy Kazachstanu, przez Astrachań, Krym, Odessę i Kamieniec Podolski. Takiej trasy samochodami terenowymi startującymi z Polski nie przejechał jeszcze nikt!

Grupa DISCOVER 4x4 to doświadczeni podróżnicy offroadowi, fotograficy, blogerzy, którzy mają już za sobą peregrynacje na 6 kontynentach. Pomysłodawcy i organizatorzy wyprawy, krakowscy podróżnicy –Prezes i Oberżyświat– do tybetańskiego konwoju zaprosili śmiałków (najmłodszy ma 7 lat, najstarszy 62), którzy od wczasów w Ustce wolą noce przy ognisku, a pełną niewygód wędrówkę przedkładają nad wycieczkowy standard. Jak zawsze zrobimy to na kołach. Jak zwykle dążymy do miejsc, o których nie śniło się biurom podróży.

Tym razem jedziemy w Tybet. Dlaczego? Nikt nie umie powiedzieć gdzie jest koniec świata – a wielu się stara - może to Hel, może Ziemia Ognista, może Nowa Zelandia lub Alaska, a może Czukotka lub Przylądek Dobrej Nadziei, może Bieszczady albo Nordkapp. Dotarliśmy, widzieliśmy, opowiedzieliśmy… ale teraz chcemy się dowiedzieć gdzie jest środek świata lub jego początek. Wyruszamy tam gdzie spotykają się wszystkie wielkie kultury: chrześcijańska od północy, hinduska z południa, islamska z zachodu, taoistyczna i buddyjska od wschodu. Czy znajdziemy tam trochę prawdy o nas samych?

Wzruszenia wolimy przeżywać w kompanii. Ciągle szukamy nowych offroadowych przyjaciół. Zapraszamy do kompanii. W trakcie włóczęg po szerokim świecie, albo chociaż w... sieci. Ten blog i fotoblog zabierze Was na koniec świata, a może na… jego początek.

Wiesław (Prezes) Cholewa & Przemysław (Oberżyświat) Osuchowski